Kategorize | Makaleler

Yiyeceğinizden böcek çıkması durumunda ne yaparsınız?

Başıma gelen böyle bir olay neticesinde ne yapmam gerekiyor diye düşündüğüm bu sorunun cevabını paylaşmak istiyorum ki başkalarının başına geldiğinde çok fazla düşünmek durumunda kalmasınlar.

Bir mekana gidebilirsiniz orda yiyeceğinizden böcek çıkabilir yada sağlıksız bir ortamda hizmet verildiğini düşünebilirsiniz hatta bizim başımıza geldiği gibi içeceğinizden de böcek çıkabilir böyle durumlarda yapmanız gereken şey öncelikle fotoğraf çekmek.

Eğer fotoğraf çekme imkanınız yoksa mekanda bulunan birkaç müşteriye durumu bildirin.  Hafif yaygaracı olun.

Fotoğrafı çektiniz ardından garsonu çağırın durumu bildirin. Garson böcekli yiyeceği yada içeceği alıp yok etmenin derdine düşecektir. Kasaya gidin orda da durumu bildirin ve o ürünün parasını ödemeyin yada ödeyin ayrıca fiş alın bu arada bunları yapmadan önce adisyonun da fotoğrafını çekin.

Ardından 174 numaralı ücretsiz Alo Gıda Hattı’nı arayın şikayetinizi yapın. Size bir takip numarası vereceklerdir. O numara ile  alo174.gov.tr isimli internet sitesinden denetimin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat