Kategorize | Makaleler

Yeni trend metrobüste dilencilik ve gasp!

Suriyelilerin ülkemize gelmesiyle birlikte malum bizim dilencilerin işleri bozuldu. Şirket gibi çalışan dilencilik sektöründe işler sarpa sardı. Aklıma Kemal Sunal’ın bir filmi geliyor da gülüyorum. Hani Emine’yi almak için başlık parası biriktirmeye İstanbul’a geliyor burada kendi karnı açken çocuğuyla “beyim hasta bu yavrucak aç Allah rızası için biraz para ver” diyen kadına çıkarıp parayı veriyor birkaç sokak ötede de kadının “bunlar mal kızım iki acındıracaksın alacaksın paralarını” dediğini duyuyor ya işte o sahne 🙂

Artık insanlar dilencilikle yetinmiyorlar işi gaspçılığa vurmuşlar. İlk önce dileniyorlar eğer para vermiyorsan gasp ve darp edip hatta ve hatta onunla da yetinmeyip bıçaklıyorlar. Peki suçlu kim? Suçlu Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasası’nın 5. Maddesinde yazıyor arkadaşlar.

Üşenip bakamayacaklar için ben kopyalayıp yapıştırayım.

Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk Devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır. (Madde 5)

Bizim mal ve can güvenliğimizi sağlayamayan devletimiz birinci suçludur arkadaş.

Dilenciler gaspçılar namı-değer hırsızlar bugünlerde toplu taşımada harıl harıl iş yapıyorlar. Özellikle metrobüs hatlarında yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyorlar.  Para ver diye zınk diye karşına dikilen ne üdüğü belli olmayan insan para vermediğinde seni kıstırıp gasp ediyor. Hatta bugün Bahçelievler’de bir kadın gasp edilip bıçaklanmış.  Hal böyle olunca vatandaş kendi kendinin polisi olmak zorunda kalıyor.

Benim tüm duyarlı vatandaşlara tavsiyem yanınızda kendinizi korumanıza yetecek kuru sıkı, biber gazı gibi etkili cisimleri taşımanız. Bu kadar güvenlik eksikliğinin olduğu yerde ne güzelim devletimin polisi ne de belediyenin  metrobüs duraklarına koyduğu kendini korumaktan aciz güvenlik görevlilerinin sizi koruyacağı yok!

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat