Kategorize | Makaleler, Teknoloji

Yeni E-Ticaret Kanunu – Son dakika sms golü

Bugün 1 Mayıs olmakla beraber yeni e-ticaret kanunumuz da yürürlüğe girdi. Çok şükür bugünden sonra firmaların o aptalca reklam mesajlarını telefonlarımızda görmeyeceğiz.

Firmalar satın aldıkları SMS’ler boşa gitmesin diye geçtiğimiz haftayı millete yüzlerce mesaj atmakla geçirdiler. Öyle yoğun SMS trafiği vardı ki aynı mesajı 3 kere atan mı dersiniz! Neticede bugünden itibaren bu mesajlardan kurtulduk. Fakat kendini uyanık zanneden bazı firmalar ilginç mesajlar atmaya başladılar. Mesaj içeriğinde kısaca bizden mesaj almak istemiyorsanız iptal yazın şu numaraya gönderin diyor. Gönderenlerin vay haline. Kim attıkları mesajların karşılığında kaç para ödediler.

İşin aslına gelirsek böyle bir zorunluluğunuz yok. Mesaj atsanız da atmasanızda size artık mesaj gönderemezler. Gönderdikleri takdirde 6 ay içerisinde Gümrük ve Ticaret Bakanlı’ğına şikayette bulunabilirsiniz.

Bana gelen mesajlardan birisi aşağıdaki şekilde ben cevap vermedim. Vermek zorunda da değilim. Hatta mesaj içeriğinde belirilen şeyle ilgili bilgim dahi yok! Bugünden itibaren bu tarz bir mesaj gelirse gerekli şikayetlerde bulunacağım.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat