Kategorize | Makaleler

Xbox One X alınır mı?

xbox-one-x

Xbox One X öncelikle bir oyun konsolu olmasınının yanında internete girebileceğiniz çeşitli uygulamalar indirebileceğiniz bir multimedya cihazı. Örneğin bu konsola Netflix kurabilir oyun dışında 4k film seyredebilirsiniz Tabi TV’niz 4K destekliyorsa.

Cihazın oyun performansı mükemmel denebilir. Gerek Game Pass gerekse Live Gold kullanarak bir çok oyunu deneyimledim. Üst düzey bir bilgisayar mı daha çok zevk verir yoksa xbox one x mi derseniz. Eğer FPS oyunları oynamasaydım ve benim kullandığım dönemde klavye-fare desteği olsaydı gözüm kapalı xbox derdim. Çünkü şuanda üst seviye bir masaüstü bilgisayar kullanıyorum ama 4k oyun konusunda xbox ı özlüyorum.

Xbox çok iyi bir oyun deneyimi sonuyor bunu tartışmamız yersiz fakat arayüz konusunda başarılı değil. Arayüzünde takılmalar oluyor, donanımına rağmen arayüzü yavaş ve geliştirilmesi gerekiyor. Oyunlar arası geçiş bazen çok yorucu oluyor.

Eğer internetiniz yavaşsa oyun indirmek sizin için büyük çile olabilir. Çünkü 4K oyunları indirdiğinizde 90 GB oyun için bir gününüzü harcayabilirsiniz.

Her ay ortalama 60 Tl vererek Game Pass satın alırsanız bir çok oyuna ücretsiz erişebilir deneyimleyebilirsiniz. Tabi bu oyunları gerçek insanlarla oynamak isterseniz almanız gereken bir de Live Gold pakedi var. bu pakedin de fiyatı 60 Tl cihazında (59). Bu paket olmadan online oyun oynayamıyorsunuz. Yani minimum hiç oyun almadan ben bunu tam anlamıyla kullanmak istiyorum dediğinizde aylık 120 Tl harcamanız gerekiyor.

Ücretsiz oyunlar yok mu? Tabiki var onlarıda oynayabilirsiniz ama bu cihazı alıyorsanız aşağıdaki oyunları da oynamanız lazım.

Demem o ki eğer konsolda oyun oynamak olmazsa olmazınızsa almadan önce AVM’lerde test yerleri oluyor. Bir saat iki saat test edin derim.

Bu arada ben cihazı 2018 Haziran’da MediaMarkt’dan 2000 Tl ye almıştım. 2500’e sattım.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat