Kategorize | Makaleler

Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi için bazı yeniliklere imza attı.

Yenilikler arasında toplu taşımada ücretsiz internet devrimiyle başlayalım. Hizmet kalitesinin arttırılması, daha iyi hizmet, daha memnun müşteri ve vatandaş çerçevesinde yapılan bu yenilikler gelin görün ki sadece göstermelik.

Bu akım ilk özel sektörde başladı kafeler, oturma mekanları birbiri ardına ücretsiz internet sundular. Ardından şehirlerarası otobüs firmaları geldi. Sonrasında deniz ve hava taşımacılığı. Kafeleri geçmekle beraber otobüs firmaları ve İDO gibi deniz taşımacılığı yapan hizmet sektöründe durum vasat.

İşletmeler baştada dediğimiz gibi ücretsiz internet hizmetini vermeye başladılar ama bu sistemde sadece wireless yani kablosuz internet mevcut yani sadece kablosuz modeme bağlanabiliyorsunuz. Gerisi sizinde bildiğiniz gibi hikaye. İnternete bağlanmak imkansız çünkü internet bağlantısı yok. İş sadece ticari çıkarlar düşünülerek yapılmış. Vatandaş rahat etsin, iyi hizmet alsın diye değil. Maksat ambalaja hizmeti yazıp, satıp vermemek.

Şuana kadar karşılaştıklarım İdo, Ulusoy, Varan.. Eminim diğerleri de öyledir.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat