Kategorize | iOS, Makaleler

Skydrive, iPad ve iPhone

Bundan birkaç yıl önce bulut tabanlı depolama alanında pek bir canlılık yoktu. Ama şu sıralar büyük şirletler bu alandaki popülasyonu arttırmak için sınırları oldukça zorluyorlar. Bu şirketler arasında en büyükleri Google ve Microsoft.

Hem ücretsiz, hem kullanabilirlik, hem de sahip olduğu yetenekleri bakımından Microsoft’un geliştirdiği Skydrive’yı ele alalım.

Microsoft Skydrive için her sisteme uygun uygulama geliştirmiş durumda. Yani iPad, iPhone, Mac, PC gibi istediğiniz cihaza uygun Skydrive uygulaması bulabilirsiniz. Peki benim bu sistemi bu kadar beğenmemin sebebi ne?

Öncelikle bilgisayarıma yüklediğim Skydrive uygulamasına kullandığım mail adresimle giriş yaptıktan sonra bilgisayarımda Skydrive isminde bir klasör oluşuyor. Bunu bilgisayarınızın diskini ikiye bölüyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Çünkü mantık olarak aynı. Bu klasörün içine attığınız bilgi ve belgeleriniz aynı zamanda Microsoft sunucularına depolanıyor. Bilgisayarınızın arızalanması durumunda Skydrive klasörüne attığınız tüm dosyalara güvenli bir şekilde farklı bir bilgisayarda giriş yaparak ulaşabiliyorsunuz.

Aynı zamanda bir iPad, iPhone yada Windows Phone kullanıcısı olabilirsiniz. Bu cihazlar üzerinden Skydrive uygulamasına yükledikleriniz siz zahmete girmeden bilgisayarınıza da yüklenmiş oluyor. İşte Skydrive’ı diğer rakiplerinden ayıran en büyük özellikde bu.

Ayrıca Skydrive başlangıçta 7 GB’lık bir kullanım alanı veriyor. Dilerseniz belli ücretler ödeyerek bunu alanı arttırabilirsiniz.

20120728-182711.jpg

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat