Kategorize | Makaleler

Numara taşıma kaç günde bir yapılır?

operator taşıma

6 GB’lık internet pakedim yetmediği için tarife arayışlarına geçtim. Türk Telekom’la birkaç defa telefon görüşmesi yaptım istediğim gibi bir tarifeyi bulamayınca da operatörümü değiştirmeye karar verdim.

Turkcell’de 8+2 GB internet 1000 SMS 1000 Dk gibi bir tarife buldum. Adı Turbo Akıllı Ultra Paket 🙂 59 Tl. Tam bana göre bir tarifeydi. Hemen gittim ve taşıma işlemlerini başlattım. Yaptığım en büyük hata buydu. Evde çekip çekmeyeceğini düşünmedim hiç. Numaramın taşındığı 7 Nisan 2017 tarihine kadar da aklımın ucundan geçmedi. Tabi taşındıktan sonra şoklandım. Önceki operatörüm Turk Telekom’la film dahi izlerken şimdi tek diş çekim gücüyle idare etmek zorunda kalacaktım. üstelik LTE yada 3G değil normal 2G..

Evin çeşitli noktalarında internete girmeyi denedim ama giremedim. Yakaladığım en yüksek sinyal gücü 3 diş 3G ydi ama Google ana sayfaya bile giremedim.

Twitter üzerinden sitem ettim çünkü benim hattım yaklaşık 8 yıl önce de Turkcell’di ve yine evde çekmiyordu. 8 yıldır sadece tarifeler değiştirilip güncellenmiş. Sinyal gücünde altyapıda bir değişiklik yok dedim. Adres bilgilerimi istediler sonra da bulunduğunuz bölgede alt yapı çalışmaları devam ediyor mülk sizinse baz istasyonu çalışması yapalım gibi klasik cümleler kurdular.

Ardından tekrar operatörümü değiştirmeye karar verdim ama 3 ay hat değişikliği yapılmıyor diye doğru olmayan bilgilerle karşılaştım. Tekrar Turk Telekom’a gittim ve değişikliğin yapılabileceği bilgisini aldım. Sadece 30 Tl gibi geri gelme ücreti alacaklardı. Buda yeni hat parası gibi birşeydi. Ben evde bırakın internete bağlanmayı telefonla bile konuşamadıktan sonra 30 tl’nin hiç önemi yoktu.

 

Başvurumu 11 nisan tarihinde yaptım 14 Nisan 2017 gece saat 2.40 da operatörüm değişti. Videoda da izleyeceğiniz gibi artık internete girebiliyorum.

Bu arada geçtiğim tarife yine 10 GB internet -bu Turkcell’de 8’di 2 GB 1 yıl hediyeydi.- her yöne 1000 DK, 1000 SMS 12 ay boyunca 39 TL 🙂

Hem daha uygun oldu hemde internetim arttı. Zaten dakikalar ve smsleri kullanmıyorum.

O nedenle operatör değişikliği yapmadan mobil interneti en çok kullanacağınız yerde ve genelde sizin bulunduğunuz ortamlarda hattınız çekiyor mu çekmiyor mu ilk önce bunu araştırın karşılaştırın sonra değiştirin. Diğer türlü çok sıkıntı çeker strese girersiniz. Eğer 3 ay gibi saçmasapan bir sınırlama olsaydı kullanmadığım bir ürüne 177 TL fatura ödemiş olacaktım.

 

Paylaşmak ister misin?

2 Yorumlar için “Numara taşıma kaç günde bir yapılır?”

  1. Mehmet dedi ki:

    Abi bende hattımı Vodafone dan türk Telekom a taşımak istiyorum 5 ay oldu alalı hattı tahattut felan varmıdır yoksa ücretsiz gecermiyim

  2. Özgür Can dedi ki:

    en ikinci gün geri dönmüştüm o ayki faturayı ödedim birde 30 tl geri dönme ücreti ödedim tabi şimdi fiyatlar nedir bilmiyorum ama taşıyabiliyorsun
    taahhüt ettiysende şöyle 5 ay ne kadar indirim yaptılarsa sana onu faturana yansıtırlar

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat