Kategorize | Makaleler

Kurban kesmek yasaklansın-mış?

Ülkemizde her cinsten her renkten insan var. Bunu sevgiden ziyade saygıyla karşılamak herkesin görevi.  İsteyen istediğini düşünür istediğini konuşur sonra bunu yazar-çizer öyle değil mi? Ama bütün bunları yaparken herkesi kendisi gibi düşünmüyor kendisi gibi yeyip içmiyor diye eleştirmez, aşağılamaz.

Ama gelin görün ki bizim ülkemizde özellikle sanat camiasında yeri geliyor piyanisti yeri geliyor şarkıcısı yeri geliyor oyuncusu, mankeni toplumu gerecek saçma sapan açıklamalar yapabiliyor.  Ben bunlara genel olarak bok diyorum.  Sanatçıysan, oyuncuysan git oyununu oyna, sanatını yap paranı al çık kenara. Sanane milletin kestiği kurbandan, sanane milletin inanışından. Sen kimsin ne boksun ki eleştiriyorsun yada yorum yapıyorsun. He yorum yap ama bunu çıkıp da ekranlarda yapma git özel hayatında ne bok yiyorsan ye. Ama gelip de televizyona çıkıp yok Hz. İbrahim zamanında mıyız? Niye halen kurban kesiliyor. Hayvanlara yazık gibi saçma sapan açıklamalar yaparsan. Kusura bakma da bok sınıfına dahil olursun.

Bu arada Murat Bardakçı’yı da tebrik ederim  bugün köşesinde bu konuya değinmiş.

Türkiye bundan üç ay önce mi Müslüman oldu?

Neyse videoyu izleyip gülelim biraz.

http://www.youtube.com/watch?v=NzDHylkaVIs&feature=fvst

 

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat