Kategorize | Makaleler, Sağlık

Kulağa su kaçması ve sonuçları

Kulağa su kaçması yaz aylarının sıcaklığıyla denize gidip keyifli bir gün geçirmek isteyen insanların akşam eve gelmeleriyle bu keyfin yerini acıya ve sıkıntıya bırakmasıyla özetlenebilir. Herkese olmas ama bunun basite alınmaması gerekir.

Benim başıma iki defa geldi birincisi 2008 yılındaydı. İkincisi ise dün. İlkinde pek bilgim olmadığı için acısını ve sıkıntısını çok yaşadım. Öyle oldu ki ikinci gününde yemek yemeyi bir kenara bırakın konuşmakta bile güçlük çekiyordum.

Bundan kurtulmak için ilk iş kulağınızdan suyu çıkarmaya çalışın. Erkenden müdahale edilmesi çok önemli birkaç gün beklerseniz kulakta iltihaplanma oluyor ve ağrı artıyor. Kulağın üstüne yatmak çözüm olabiliyor ama her zaman işe yaramıyor. Yapılabilecek her şeyi deneyip de bu işi başaramadıysanız iltihabı kurutması yada önlemesi için 1 mg’lık Largopen  ve ağrı kesici hap alın. Minoset gibi.

Gliserin damla da alabilirsiniz gerçekten rahatlatıyor. Tabi bunları o an doktora gitme durumunuz yoksa yapın. Çünkü bu durumun çok önemli sonuçları olabilir. Bazen duyma kaybına bile yol açabiliyor.

Tedavi olduktan sonra denize gittiğinizde kesinlikle kulak tıkacı alın işi şansa bırakmayın.

 

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat