Kategorize | Makaleler

Kimliğinizle açılmış kaç gsm hattı var?

Hatırlarsınız bir zamanların moda olan açık hatlarını. Aslında açık falan değil. Sadece başkasının üstünden açılmış hatlar. Siz gidip kendi üzerinize bir hat alırdınız onlar da kimlik fotokopinizi çoğaltıp birden fazla hat çıkarırlardı böylece namıdeğer açık hatlar ortaya çıkardı.

Çok olmasa da bu uygulama halen devam ediyor. Bilgi Teknolojileri Kurumu da bunun farkındaki bizler için çok faydalı olacak bir sistemi oluşturdu. Bu sistemde üzerimize kayıtlı bütün hatların listesini görebiliyoruz.

Sistemi kullanabilmek için  TC kimlik numaranızın üstüne kayıtlı bir hattınızın olması gerekiyor. Yani hattınızla TC kimlik numaranız uyuşmalı. Bunun dışında telefonunuza bir mesaj geliyor. Mesajda bulunan şifreyi girmenizle beraber sizin üzerinize ne kadar gsm hattı varsa hepsi listeleniyor. Tanımadığınız bilmediğiniz hatları ise abone merkezlerine gidip kolayca iptal ettirebiliyorsunuz.

BTK’nın sitesine www.hat-sorgulama.btk.gov.tr/ adresinden kolayca ulaşabilir yada bunu sayfamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Bir yorum için “Kimliğinizle açılmış kaç gsm hattı var?”

  1. gchc dedi ki:

    katılımınızı bklıyrz

    http://www.tetprojepazari.org/

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Statü değişikliğinin Türk toplumundaki yeri

Bugun statü değişikliğinin kişinin karekteri ve ahlakını ne derece değiştirir sorusuna cevap arayacağız. Statüyü kısaca kişinin toplumdaki yeri olarak ifade...

Kapat