Kategorize | Makaleler

İstanbul’da deniz keyfi – Heybeliada

Ramazan dolayısıyla ara verilen deniz sezonuna bayramın bitişiyle tekrar başlandı. Bizde biraz araştırmadan sonra en ekonomik ve kaliteli bir şekilde nasıl denize gideriz araştırdık, denedik ve test ettik.

İstanbul dışına çıkmadan hem gezmek hemde denize girmek istiyorsanız Adalar’ı tercih listenizin başına yazabilirsiniz. Ama hangisini yazmalısınız o kişiden kişiye değişir. Adaların hepsini gezmiş biri olarak şunu söyleyebirim ki kafadan Büyükada’yı listeden silin. Çünkü turist akımından dolayı hem hafta içi hem hafta sonu çok kalabalık oluyor hem de pahalı. Anlayacağınız keyif vermiyor. Zaten adaya adım atar atmaz bok kokusu ciğerlerinize işliyor ilerleyen dakikalarda alışıyorsunuz.

İkinci adamız Kınalıada. Burda da denize girebilirsiniz ama küçücük ve kalabalık bir plaj sizleri bekliyor olacak. En son girdiğimizde çok keyif almamıştık. Temiz olduğuna da inanmıyorum.

Gelelim Heybeliada’ya.

Dün itibariyle denizine adım atmış bulunuyorum. Eğer İstanbul’da oturuyor ve denize girmek istiyorsanız buyrun gidin. Adaya ayak basar basmaz eğer denize gidecekseniz küçük tekneler var. Zaten arkadaşlar yanınıza geliyor tanıtım yapıyorlar. Biz Ada Beach’i tercih ettik ve memnun kaldık. İnternette hangi plaj daha iyi hangisi kötü diye aratırsanız bunla ilgili net bilgi bulamayabilirsiniz. Biraz şansınıza kalmış sonuçta deniz yosunlu olabilir yada çok fazla denizanasına rastlayabilirsiniz. Ben diğerlerine gitmedim ama Ada Beach’i çok beğendim. Etrafta gezen apaçilere rastlamıyorsunuz. Damsız almadıkları için kız arkadaşınızla gidip rahatça eğlenebilirsiniz.  Temiz düzenli bir şekilde yapılmış. Çalışanlar gayet efendi insanlardan oluşturulmuş.

Buraya ilgili uyuz olduğum tek nokta iskelede bulunan şezlongların bir kısmı rezerve edilmişti Saat 11’den 18’ya kadar boş kaldı şezlonglar ondan sonrada dolduğunu zannetmiyorum.  Sanırım mekan sahibini misafirleri gelecekmiş umarım siz böyle bir şeyle karşılaşmazsınız. Bu arada giriş 30 lira, su 2 lira, kola fanta vs 6 liraydı diğer yiyeceklere bakmadım.. Dışarıdan yemek getirebilirsiniz. Tabi dolmalar, karpuzlar, börekler çörekler getirmeyin milletin canı çekmesin 😀

Diğer adalarda denize girmek kısmet olmadı ama Burgaza’da da gezilir diyorum.

Size birkaç tavsiyede bulunayım gitmeden. Hafta içi gitmeye çalışın. Akşam dönüşte ilk tekneyle merkeze dönün oralarda biraz turlayın. Ben turlarken Polis Merkezi’nin hemen yanıbaşında bir amcayla karşılaştım. Öyle gel oturalım dedi. Oturduk adanın en enterasan isimli işletmesinin sahibi. İşletmesinin adı “Farklı B! Yer” Ben daha önceden yemek yediğim için bu gidişimde bir şeyler yiyemedim ama Hüsamettin Amca’nın sohbetine doyum olmuyor. Hem hediyelik eşya alabilirsiniz hemde yemeğinizi  yiyip üstüne üstlük sohbetinizi yaparak adanın tarihine dair birinci ağızdan bilgi sahibi olabilisiniz.

 

Şimdiden iyi eğlenceler 🙂

 

 

 

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat