Kategorize | Makaleler

HP teknik destek ekibi yetersiz kaldı

Geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma Android işletim sistemi yüklerken yanlışlıkla Windows’ta dahil olmak üzere bilgisayarımda ne var ne yok sildim. Anlayacağınız bilgisayarım boş bir kutu haline dönüştü.

Hemen Windows 7’yi tekrardan kurdum. Bu arada bilgisayarım HP Pavilion dm1-3200st Entertainment. Bütün sürücülerini HP’nin sitesinden indirdim hepsini teker teker kurdum. Sadece Bluetooth sürücüsü sorun yarattı. Bilgisayarda donanım etkinleştirilmeden sürücünün kurulamayacağı hatasını aldım. İndirmediğim yazılım kalmadı fakat çözümü bulamadım. Ardından müşteri hizmetlerini aradım. Teknik destek ekibine durumu anlattım. Onlar da bana önceden yaptığım şeylerin aynısını yaptırdı fakat sorun devam etti. Cevabı kurduğunuz işletim sistemi eksik kurulmuş tekrar kurup arayın şeklinde aldım.

Üşenmip kurdum. Sorun devam etti. Tekrar aradım yine aynı şeyleri denedik fakat sorun düzelmedi. En son bana Mecidiyeköy’de bulunan HP Çözüm ve Deneyim Merkezine gitmemi söylediler.

Biraz daha kurcalayıp çözümü buldum. Bilgisayarın pilini çıkardığımda dikkatli bakınca beyaz uzunca bir çizgi gördüm. O bluetooth donanımını etkinleştiriyormuş bastım ve kurulumu yaptım.

Tabi bütün bunlar bir günümü aldı. Teknik destek ekibiyle telefonda konuşmam yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Bu nedenle HP’ye önerim daha deneyimli çalışanlar almalarından yana.

Eğer sizde Hp Pavilion dm1-3200st cihaza sahipseniz ve bluetooth kurarken böyle bir problem yaşıyorsanız çözüm burada.

Birde Hp Connection Manager yazılımı cihazın sürücülerinin bulunduğu sayfada yer almıyor. Onu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Hp Connection Manager

 

 

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat