Kategorize | Makaleler, Teknoloji

HP Çözüm ve Deneyim Merkezi Çözümsüzlük Yarattı

Üç gün önce Darty den aldığım HP PAVILION DM1-3200ST – LS140EA markalı bilgisayarıma format atmayı disklere linux ve var olan işletim sistemini kurmayı düşündüm. Üzerinde gelen işletim sisteminin şifresini bilgisayarın alt kapağının altına yapıştırmışlar. Kapağı çıkarılabilir şekilde yapmışlar aynen cep telefonu arka kapakları gibi düşünün. Estetik bir görüntü kazandırıyor vidalardan kurtuluyorsunuz. Zaten tercih etme sebebim de buydu.

Neyse kapağı çıkartmak isterken nasıl çıkarılacağına dair hiçbir işaret ve uyarı olmadığı için kapağın tutunmasını sağlayan dişlerden birini  kırdım. Windows’un şifresini aldım  kapağı tekrar taktım. Fakat o kırılan dişin tarafında çok hafif bir açıklık kaldı. Yeni aldığım için rahatsız oldum durumdan ve Mecidiyeköy’de bulunan Hp Çözüm ve Deneyim Merkezine götürdüm.

Bilgisayarıma bir arka kapak temin edip edemeyeceğimi sordum. Verilen cevaplar biraz saçmaydı. Bilgisayarımın arkasını kendim açmışım, servise gitmesi için 120 lira ödemem gerekiyormuş, eğer sorun çözülürse 120 liradan düşeceklermiş çözülmezse para yanıyormuş.

Eee o zaman neden kapağın altına yapıştırdınız lisans numaralarını? Yada ben neden çözüm üretemeyeceğiniz bir konuda fazladan para ödeyeyim. Bu mu çözüm üretmek? Size sorunu zaten söylüyorum arka kapak istiyorum diye garantiye giriyor mu girmiyor mu diye de sormuyorum. Sizin yaptığınız tüketiciyi sömürmekten ileriye gitmiyor. Bana ürünün arka kapağından getirin paranızı alın. Boşuna 120 lira neden ödeyeyim ki? Satış sonrası verilen hizmetin yetersiz oluşundan dolayı kesinlikle HP marka bilgisayar önermiyorum.

Paylaşmak ister misin?

6 Yorumlar için “HP Çözüm ve Deneyim Merkezi Çözümsüzlük Yarattı”

  1. Darcel dedi ki:

    anlaşılan hp batış dönemine girmiş firmaların büyüklüğünü servisleri ve yedek parça olanakları gösterir

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat