Kategorize | Makaleler

Hosting Firmaları, Ben ve FSB Network

Web işiyle uğraşanları oldukça düşündüren bir konudur hosting firmaları.  Piyasada da oldukça fazladır. Ucuzları vardır pahalıları ama sonuçta aynı işi görürler. Çoğu kişi fiyatı ucuz diye alır daha sonra başına binbir türlü iş gelir. Mesala hosting arada kapanır yardım ister vermezler veya geç cevap verirler iş işten geçmiş olur.

İlk hostingi Hosttayim‘dan almıştım yanılmıyorsam 2006’nın sonlarıydı. Her konuda yardımcı oldular hiç sıkıntı yaşamadım o zamanlar pek bilmiyordum bu işleri özel isteklerimi bile sorunsuz bir şekilde yapmışlardı. Teşekkür etme fırsatı bugüneymiş.

Hosttayim”da bugünlerde sadece bir domain barındırıyorum “tazebalikmarket.com“.  Bayi hosting fiyatları bana uymadığı için ayrılmak zorunda kalmıştım.

Hosttayim.Com’dan sonra başıma birkaç olumsuzluk gelmişti bu konuyu 2 yıl sonra R10.Net te (2009) paylaşmıştım şimdilerde önemsemiyorum hatta böyle birşey yaşadığıma seviniyorum artık daha seçici ve dikkatli oldum.

Daha sonra Bekron ve Turhost‘la çalıştım. Turhost’da mezun olduğum lisenin resmi sitesini barındırıyorum (bykbl.k12.tr) çok kaliteli bir firmadır öneririm. Bekron‘da ise birkaç şirklet sitesi ve kendi özel sitelerimi barındırıyordum ama bugünlerde Bekron el değiştirdi sanırım Toti Bilgisayara devrolduk diye bir e-posta almıştım. Şuan yenilenme sürecindeler hosting paketlerimin süresi de bitmeye yaklaştığı için sitelerimi Bekron’dan taşımaya karar verdim. Birkaç gün hosting firmalarını araştırdım. Bu süreçte Hostbul‘daki olumlu olumsuz yorumlardan yararlandım.

FSB Netwok’de burada keşfettim. Bayi hosting fiyatlarını incelediğimde beni bi hayli şaşırttı. Fiyatların ucuzluğundan dolayı aklıma birsürü “soru işareti” geldi. Sonra denemeye karar verdim. Dün itibariyle ozgurcan.com.tr de dahil bütün sitelerimi FSB Network sunucularına taşıdım. Sorduğum sorulara hızlı bir şekilde cevap verdiler sunucuları gayet hızlı ve fiyatları uygun. Ayrıca Müşteri Panelide gayet anlaşılır sorun yaşatmıyor. Tespit ettiğim tek eksiklik site üzerinden canlı destek verilmiyor. Bunu da zamanla çözeceklerini düşünüyorum.

Sonuç olarak bu şirketler denenmiş ve tecrübe edilmiştir. Bu yazımı web sitesi kurmak isteyen arkadaşlara kaynak olsun diye hazırladım.  Şimdiden kolay gelsin.

Paylaşmak ister misin?

2 Yorumlar için “Hosting Firmaları, Ben ve FSB Network”

  1. outlet dedi ki:

    Yardımcı olduğunuz için teşekkürler

  2. hosting dedi ki:

    Türkiye hosting sektöründe pek çok firma var kaliteli hosting hizmeti veren.

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat