Kategorize | Makaleler, Teknoloji

Hangi ADSL tarifesini seçmeliyim

Evine yada iş yerine internet bağlatacakları uzun uzun düşündürür bu soru. Düşündürmesi de gerekiyor. Çünkü internet sağlayıcıların vaatleri siz sözleşmeyi yapana kadar geçerlidir. Ondan sonrasında sizle pek oralı olmazlar.

Örneğin; 16 Mbps bir internet tarifesini seçtiniz. Yada daha da düşürelim 8 Mbps olsun. Bunun fiyatı Biri Adsl’de 100 liradır TTNET’de 115 liradır. Parası önemli değil diyorsanız herhangi birini seçersiniz.

Ve internetiniz bağlandı.

8Mbps internet hızınızı tam anlamıyla kullanabilecek misiniz?

İşte kilit nokta burasıdır. Ülkemizde malum fiber altyapısı her yerde mevcut değil. Bu nedenle küçücük telefon kablolarınızdan bu internet hızının geçmesinin de imkanı yok. Birde buna evinizin telekoma uzaklığı eklenirse 8 mbps hız sizin için hayal olacaktır.

Bu nedenle Adsl bağlatırken evinizin telekoma uzaklığı, ödeyeceğiniz para, almak istediğiniz hız konusunda çok dikkatli olmalısınız.

Evde etkin olarak internet kullanıyorsanız. Etkinlikten kastım film indirme, sitelerin hızlı yüklenmesi gibi. Bunlar için sizlere önerim 8 Mbps’e kadar internet hizmetinden faydalanmanızdır.  Çünkü bu hizmette sizin evinizin bulunduğu yerdeki hız ne kadarsa hızlı internete sahip olursunuz.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat