Hakkımda

Öhömm..

Bu arkadaş kimdir, necidir, neredendir, ne yapar, ne eder, nerelidir, neleri sever, nelerden nefret eder kısımlarını öğrenmek lazım öyle değil mi?

Öğrenelim o zaman.

Özgür Can; 1989 yılında Bayburt’da doğdu. 1997 yılında eğitim sebeplerinden dolayı ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı.

İlkokul ve Lise hayatını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Üniversite hayatına başladı ve Ordu Üniversitesi İİBF İktisat bitirdi.

Üniversite birinci sınıfta hayali olan Keman’ı öğrenmeye karar verdi ve ders almaya başladı. Fakat boş zamanının az olması pratik yapma imkanı bulamaması Keman hobisini amatör düzeyde bıraktı.

Bilgisayarla tanışması 1999 yılında bir internet kafede Half-Life adlı bir oyunla başladı. İlk bilgisayarına ise ilkokulu bitirdiğinde yani 2005 yılında sahip oldu. O zaman internetsiz bilgisayarın hiçbir şeye yaramadığını keşfetti. Bu keşif eve internet bağlatılmasının yolunu açtı. Liseye başlamasıyla beraberde bu isteğine kavuştu. Bilgisayar sahibi olduktan sonra hızlı bir öğrenme sürecine girdi.

Blog yazmaya ilk şimdilerde kapanmış olan Hotmail’in Spaces servisiyle başladı. Orda videolar resimler paylaştı. Bu uğraşını bir adım daha öne taşıyarak sınıfta arkadaşlarının resimlerini çekti ve Mynet’in üyelerine sunduğu Mysite servisinide kullanarak bir domain oluşturup orda yayınladı. Tabi şimdilerde internetteki hızlı değişim neticesinde bunlar ortadan kalktı.

Projelerini zamanla daha profesyonel bir ortama taşıma kararı alarak ykbl.org, cotips.net, ozgurcan.net gibi çeşitli forum ve blog projeleri gerçekleştirdi.  Ykbl.Org ve Cotips.Net’i okuduğu lisede bulunan bir şahsın abisinin hosting firmasına taşıdı. Burada karşılaştığı olumsuzluklar sonucunda sitelerini kapattı ve hayatının hiçbir döneminde tanıdıkla iş yapmama ve ortak olmama kararı aldı. OzgurCan.Net’in yayın hayatını 2009 yılına kadar sürdürdü ardından bu siteyi resmileştirerek OzgurCan.Com.TR ismini satın aldı.

Bloğunda siyasetten teknolojiye, teknolojiden aşka toplumun her kesimini ilgilendiren makaleler yazdı ve yazmaya devam ediyor.

Ziyaretiniz ve destekleriniz için teşekkürler.


Translate – Çeviri