Kategorize | Makaleler, Sağlık

Gözlerde kızarıklık, çapaklanma ve batma

Bir sabah uyandığımda gözlerimde aşırı derecede bir çapaklanmayla karşılaştım o derece ki gözlerimi açmak için çapakları temizlemekle uğraştım.

Aynanın karşısına geçtiğimde ise gözlerimin şişmiş, kızarmış, ve kanlanmış olduğunu farkettim aynı olay kardeşimde de olmuştu. Evde başka kimseye olmadı. Çünkü ikimizde oyun oynamak için aynı bilgisayarı kullanıyorduk. İkimize de aynı günün sabahında oldu.

Onun tek gözü benim iki gözüm. Kardeşimde hafif şişlik olduğu için arpacık olacağını düşündük ama bende de olduğundan doktora gittik. Gözlerimizin iltihaplandığını öğrendik. Biz yine araştırmalarımız neticesinde Göz Nezlesi olduğumuzu sanmıştık. Tabi doktora ilk gün gitmediğimiz için kızarıklık arttı.

Büyük ihtimalle İstanbul’un malum toplu taşıma araçlarından birimizden biri mikrobu kaptı ve evdeki bilgisayara getirdi. Düşünsenize otobüste, tranvayda, metroda ve bilumum diğer taşıtlarda tutunduğunuz yere günde binlerce kişi tutunuyor. Cebinizdeki para kaç yüzbin kişinin eline değdi? Sizce belediye binlerce aracını her akşam dezenfekte ediyor mu? Nedenler arasında bir sürü şey gösterilebilir.  Sonuçta rahatsızlanan biz olduk.

Herkesin merak ettiği ise hangi ilacı kullanarak bundan kurtulduğumuz öyle değil mi? 🙂

Bende ilk çareyi internetten aradım ama malesef onca doktor ve bilmiş kişi bir şeyler yazmış ama bir ilaç ismi yazmamış. Malum para kazanmak lazım.

gözlerimin ilk gün ki hali

Benim kullandığım ve damlattığım ilk andan itibaren iyileşme belirtilerini hissettiğim damlanın adı TobraDex arkadaşlar. Bunu 3 saatte bir gözlerime 1 damla olacak şekilde damlattım. Gece yatarken sürmem içinde merhem verildi. Onunda ismi Cortimycine. Bunuda sürüp yaptım. 3-4 gün içerisinde iyileştim.

Ama şunu da söylemek istiyorum ki göz olayı şakaya gelmez. İlaçların isimlerini yazdım kullanmak yada kullanmamak sizlere kalmış sorumluluk almıyorum.

Benim şikayetim gözlerimde kızarıklık, çapaklanma, batma, hafif şişlik ve parlak ışığa bakamama vardı. Tabi gözlerim kuruydu arkadaşlar.

Şimdiden geçmiş olsun diliyorum.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat