Kategorize | iOS, Makaleler

Google Drive

Google Drive bulut tabanlı bir depolama birimidir. Sizlere 5 GB’lık bedava bir depolama alanı verir. Buraya istediğiniz dosyayı yükler, internet bağlantısının olduğu yerden istediğiniz zaman indirirsiniz.

Fakat Google Drive rakiplerine oranla daha az bir depolama alanı veriyor. Rakibi olan Yandex.Disk belli kurallar çerçevesinde sizlere 10 GB alan daha sonrasında arkadaş davet etmeniz durumunda bir 10 GB’lık alan daha veriyor. Skydrive ise 7 GB’lık bir alanda başlayıp kapatıyor. Tabi bunlara daha sonra belli ücretler ödeyerek ek alanlar alabiliyorsunuz.

Google Drive dün yeni bir güncelleme yaparak iPad ve iPhone versiyonlarına yükleme (upload) özelliği kazandırdı. Daha öncesinde sadece bilgisayar üzerinden yüklediğiniz dosyaları görüntüleyebiliyordunuz.

İsteyenler denebilirler. Bu arada Yandex.Disk ile ilgili yazımızı okumadan geçmeyin. Yandex.Disk şuan için diğer bulut tabanlı depolama araçlarına göre daha avantajlı durumda.

  

Paylaşmak ister misin?

Bir yorum için “Google Drive”

  1. Pro'stream dedi ki:

    Versinler 20 gb lık alan herkes rahat etsin abi

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat