Kategorize | Makaleler, Teknoloji

General Mobile – Discovery’i nasıl biliriz?

Yaklaşık bir aydır deneyimlediğim General Mobile’ın Discovery modeli hakkında görüşlerimi yazmak istiyorum.

Çift Sim kartlı bir telefona ihtiyaç duymam sebebiyle bu telefonu almak istedim. Bununla beraber incelediğim telefonlar arasında Samsung Galaxy S Duo, Gigabyte G-Smart RIO R1 gibi telefonlar vardı. Gigabyte’nin modelini tercih etmememin sebebi pek kullananının olmamasıydı. Galaxy S Duo’ya gelince çok fazla şikayet alan bir telefondu. Çift hattı bir akıllı telefon almak ve fazla para vermek istemiyorsanız Discovery sizin için yaratılmış demektir.

. Bir aydır kullanımım sırasında Disvovery’nin  bana hiçbir problem çıkarmadığını söyleyebilirim. Unutmamanız gereken şey bu telefon hiçbir zaman Galaxy S4, HTC One değil ama onlarla aşağı yukarı aynı işi yapan bir telefondur. Fiyat performans değerlendirmesi de yapacak olursak beklenenden fazlasını verdiğini söyleyebilirim.

Telefonu ilk aldığım haliyle bir ay kullandım. Bununla birlikte dün itibariyle forum.donanimhaber.com’da burakgon isimli üyenin Discovery için Rom geliştirdiğini okudum. Yorumları da okuduktan sonra arkadaşın ortaya koyduğu Rom’u yüklemeye karar verdim. Bütün söylenilenleri yaptım ve iş  bittiğinde telefon harika bir hal aldı. Ne gibi değişiklikler oldu derseniz. Telefon hızlıydı daha da hızlandı. Arada takılmalar yaşamıştım yoğun kullanımıma rağmen hiçbir takılma yaşamadım.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim telefonun kulaklığını geldiği anda çöpe atın.

Bu değil de ben daha çok para verip başka bir telefon almak istiyorum diyorsanız size Samsung’un Galaxy Grand İ9082 modelini önerebilirim. Aşağı yukarı Discovery ile aynı özelliklerde bir telefon.

Oyunlar konusuna gelince pek oyun oynayan biri değilim ama Real Racing 3’ü denemek için indirdiğimde kusursuz bir şekilde oynadım. Pil performansına gelince bir günü ekran ışığını kısmadan rahatlıkla geçirebilirsiniz.  Unutmayın 2 bin tl’ye yakın paralar verip ekran ışığı tamamen kısık dolaşan insanlarda var.

Paylaşmak ister misin?

2 Yorumlar için “General Mobile – Discovery’i nasıl biliriz?”

  1. Oğuzhan dedi ki:

    Teşekkürler Özgür bey. Çok güzel ve yararlı bir paylaşım. Tebrik ediyorum sizi. 🙂

  2. cnozgur dedi ki:

    Teşekkürler oğuzhan bey :))

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat