Kategorize | Makaleler

Bisikleti bile zengin sporu yaptılar

Ülkemizde yaklaşık dört yıldır 1000-2000 lira arasında bisiklet çılgınlığı yaşanıyor. Şahsen bende bisiklet alırken bu aralıkta aldım. Nedenine gelirsek hafif olsun, fren sistemi hidrolik olsun sağlam olsun dağ tepe bayır dolaşırken beni yormasın ve en önemlisi zırt pırt arıza çıkarmasın istedim. Nitekim öyle de oldu. Keyfi harcamalarımı kenara bırakırsam çok fazla bir masrafım olmadı. Sadece dağ tepe dolaşırken kazalara karşı kask gibi güvenliğimi sağlayacak ürünler aldım.

Başlığa dönecek olursak özellikle 2014 sezonundan buyana  şekilcilik ve gösteriş ön planda. Bu bisiklet yarışlarında gördüğümüz manzaraları artık sokaklarda caddelerde görmemiz mümkün. Arkadaş bu kadar abartıya gerek var mı? Ülkede zaten bisiklet kullanan yok siz iyice bisikleti zengin sporuna çevirip insanları soğutuyorsunuz.

Maksimum bisiklete binerken üzerinde senin üzerinde olması gereken malzemeleri ben söyleyeyim güzel bir şort, kapri, eşofman, tsihirt, çanta, gözlük ve kask. Bunun dışında sen yarışçı değilsin ki üzerinde buram buram reklamlarla dolu tayt şort giyip dolaşasın.

Şu reklam muhabbetine de uyuz oldum arkadaş ya alıyorsun madem ver biraz daha para al güzel reklamsız kıyafetini takıl. İlla bir ürünün şirketin markasını üstünde gezdirmen mi gerekiyor.

Bu tarz arkadaşların ciddi psikolojik problemleri olduğunu düşünüyorum Alfred Adler in ortaya atmış olduğu Aşağılık Kompleksine mi kapıldınız ne yaptınız siz böyle. Durumunuzu acil gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Piyasa size bu kadar hükmetmesin. Şekilciliğin etkisinde bu kadar fazla kalmayın. İnanın dünyanın diğer ülkelerinde bisiklete binenler sizin kadar abartmıyor. En azından ülkemize gelen bisikletlilerin giyimlerine bakın ders çıkarın. Gelişmişlik kıyafetle olmuyor, gelişmişlik eğitimle, zekayla, bilimle, teknolojiyle oluyor.  Bu tarz giyinince çok kültürlü de olmuyorsunuz.

Ben bunları yazarken başka birinin giyim tarzı hakkında yorum yaptığım için kendime kızıyorum ama uzun süredir bende bisiklete biniyorum ve insanları bisikletten soğuttuğu için bu tarz bir giyim tarzına karşı çıkmaktan kendimi alamıyorum. İnsanlarda böyle giyinmezsem bisiklete binmemem gerekiyor algısı yaratıyorsunuz.

En azından Gürkan Genç gibi profesyonelleri takip edip inceleyin giyimine tavırlarına duruşuna bakın örnek alın. Adam kıtalar arası bisiklet yolculuğu yapıyor ama sizin kadar havalı değil.

 

 

 

Paylaşmak ister misin?

2 Yorumlar için “Bisikleti bile zengin sporu yaptılar”

  1. Muhammet Bakırhan dedi ki:

    Merhaba kullanmış olduğunu bisiklet fotoğrafını kendi YouTube kanal kapak fotoğrafı olarak Kullanabilir miyim ?

  2. Özgür Can dedi ki:

    sorun yok kullanabilirsin

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat