Kategorize | Makaleler

Bisiklet Zincir Yağı ve Yağlaması

Geçenlerde bisikletim için kaliteli bir zincir yağı arayışına girmiştim. Amacım beni ve bisikletimi huzura kavuşturacak güzel bir ürünü bulmak, almak ve kullanmaktı. Uzun araştırmalarım sonucunda çok kaliteli olduğu ve kuru yağlama yaptığından dolayı Würt SABESTO ZINCIR YAGLAMA SPREYi almaya karar verdim. Yanında da bir adet Würt Fren Balata Temizleme spreyi aldım.

Fren balata temizleme spreyi ile bisikletin zinciri ve viteslerini temizledim. 10 dk bekledikten sonra zinciri ve vitesleri yağladım. Yaptığım testler sonucunda şunu söyleyebilirim zincir toz tutmuyor. Kumsalda bile denedim diyebilirim. Sorun ise büyük. Zincirden acayip derecede ses geliyor. Zincire istediğiniz kadar yağ sıkın bu ses değişmiyor. Belli bir süreden sonra sanırım yağ etkisini kaybediyor ve ses kaçınılmaz oluyor.

Yaklaşık 50 lira verip aldığım bu zincir yağı beni pek mutlu etmedi. Bunun yerine Ünye’de Kardeşler Bisiklet’te 6 liralık  sıvı gres sıktırdım zincirden gıdım ses gelmedi.

O nedenle bisikletinize pahalı diye ürün almak yerine tecrübesi olanların önerilerini dikkate alın derim.

Bu arada  zincirinizi fren balata temizleme spreyi ile temizlemenizi de pek önermiyorum. Çünkü zincirin içindeki bütün yağı akıtıyor ve iyi bir şekilde yağlama yapamazsanız zincirinizi kırılma ve atlama yapabiliyor. Zinciri bezle silerek temizlemenizde fayda var.

Paylaşmak ister misin?

2 Yorumlar için “Bisiklet Zincir Yağı ve Yağlaması”

  1. Loctite dedi ki:

    Merhabalar,

    Henkel Loctite LB 8101 zincir yağlayıcı numunesine ücretsiz ulaşmak için http://www.loctite.com.tr/loctite-yaglayici-6304.htm linki tıklayınız.

  2. peyami çimen dedi ki:

    zincirinizi gaz yağı ile yıkayın, arkasından yağ çözücü piril olabilir bulaşık sabunu ile bir güzel yıkayıp durulayın ve kurulayın kuruduktan sonra her baklaya bir damla olacak şekilde zincir yağı ile yağlayın işlemi bitirin, en az üç saat bisikleti kullanmayın. sonuç mükemmel.

Trackbacks/Pingbacks


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat