Kategorize | Makaleler

Aşk var mı-y-mış?

Varmış..

Uzun zamandır aşkın varlığını kabul etmeyen biri için bunu söylemek ne kadar zordur bilemezsiniz. Gerçi ben aşkın ne olduğunu hala çözebilmiş değilim ya oda başka bir mesele.

Sorsalar aşk nedir diye söyleyebileceğim tek şey “garip bir şeydir” olur. Bugün tanık olduğum şeyi sizlerde görseydiniz eminim böyle derdiniz. Gerçi böyle şeyleri görebilmek pek mümkün değil.

İnsan birini sevdiğini bu kadar belli edebilir mi? Sevdiğiyle ilgili konuşurken gözlerinin içi güler mi? Her an aklında sevdiği olabilir mi?

Eminim olabilir diyorsunuz. Ama yok kelimelere dökemiyorum ya. Aşkın bu denli şiddetlisini yaşayan birini ilk defa gördüm. Şarkılarda şiirlerde romanlarda olan aşklar var ya, hani çok imrenirsiniz.. Yada bir filmi izlerken “ahh bee” dediğiniz oldu mu? İşte ben bugün o romanlarda, şiirlerde,  filmlerde imrendiğiniz iki kişinin aşkına tanık oldum.

Hemde aralarında bu kadar mesafe varken birbirlerini ne kadar çok sevdiklerini gördüm. Maşallah diyorum, Allah devamına erdirsin diyorum.. Kalbi iyi ve güzellik dolu her insana nasip etsin diyorum.

 

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Statü değişikliğinin Türk toplumundaki yeri

Bugun statü değişikliğinin kişinin karekteri ve ahlakını ne derece değiştirir sorusuna cevap arayacağız. Statüyü kısaca kişinin toplumdaki yeri olarak ifade...

Kapat