Kategorize | iOS, Makaleler

App Store’da Uygulama İadesi (videolu)

Herkesin aklında App Store’dan aldığım uygulamayı beğenmezsem iade edebilir miyim sorusu var? Evet edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit aslında. Sadece uygulamayı aldıktan sonra faturanızın mail adresinize gelmesini bekleyin. Geldikten sonra mailinizi açın ve Sorun Bildir seçeneğine tıklayın. Sonra iTunes’in çalıştırılıp çalıştırılmayacağına dair bir pencere açılacak. Onaylayın ve hesabınızla giriş yapın. Uygulamayı ekranda göreceksiniz tekrar sorun bildir dedikten sonra sorununuz hakkında bilgi verin  ve formu gönderin.

Paranız 3-5 gün içerisinde iade edilecektir. Bu anlattıklarımı video şeklinde de anlatmaya çalıştım umarım işiniz görülür. Sorunuz olursa aşağıdan yazabilirsiniz.

Bu arada ben videoda eskiden aldığım bir uygulamayı iade etmeyi denedim para iadesi etmediler. Uygulamayı yanlışlıkla satın aldığınızı belirtin ve mümkünse iade için başvurunuzu bir gün içinde yapın. Diğer türlü para iadesi yapmıyorlar.

Birde Jailbreaklı bir uygulama kullanıyorsanız güncelleme yaparken onları güncellemeyin eskiden yanlışlıkla güncellemeye bastığınızda para alınacağına dair uyarı yer alıyordu. Apple App Store için yeni sözleşme sundu ve artık o uyarı yer almıyor. Direk hesabınızdan para kesiliyor.

 

Resimde de gördüğünüz gibi birkaç gün arayla iki iade işlemi gerçekleştirdim.

 

appstore2

 

 

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat