Kategorize | Makaleler

Allah canını almasın Shopping TV

Yarıyıl tatilini bir iki hafta uzatmaya karar verdim onun için evdeyim ve bol bol tv izleme fırsatı buluyorum. Zap yaparken sık sık rastladığım bir kanal var adı Shopping TV.

Kanalda belli başlı ürünler getiriliyor ve ekrandan izleyicilere pazarlanıyor. Buna birşey demiyorum ticaret ticarettir. Ama ticaretin nasıl yapıldığı da benim için önemlidir.

Öğneğin masaüstü bir bilgisayar satıyorlar bilgisayarı öyle övüyorlar öyle övüyorlar ki sanki dünyanın en iyi bilgisayarı. Övdükleri konu da ne biliyor musunuz? Bilgisayarda bir program var ve sesli komutları kaydediyorsun uzaktan seslendiğinde program verilen komutu uyguluyor. İyi güzel de bunda ne var 2004 yılında Arçelik’ten aldığım ilk masaüstü bilgisayarımda da hiç unutmam GVZ diye bir programla aynı işlemi yapabiliyordum. 3-5 gün kullandım saçma buldum ve sildim.

Bugün de herhangi bir markanın tablet bilgisayarının tanıtımını yapıyorlar. Bilgisayarda standart android işletim sistemi var uygulamaları anlatıyorlar ama öyle bir anlatma ki bu vayy anasını bu neymiş dedirtiyor. Ben iPad 2 kullanıyorum daha onun böyle anlatıldığı bir video izlemedim. Varın siz düşünün ne demek istediğimi.

Sözün kısası abartmayın kardeşim. Niye yaygara yapıyorsunuz şahsen gülmek için rastgeldikçe izliyorum ama 2 yıl garantisi var diye çatal bıçak takımı satmak çok saçma.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat