Kategorize | Makaleler

Aliexpress.Com’dan Bisiklet Alınır Mı?

Son zamanlarda internette merak uyandıran bir konuydu o yüzden yazma gereği duyuyorum.

Biisiklet forum ve sayfalarında millet harıl harıl bisiklet ilanları koyup aliexpress.com‘dan bisiklet alsam gelir mi gelmez mi gibi sorular soruyor. Konulan bisikletlerin ortak özellikleri ise şu. Bisikletlerin fiyatları 100 doların altında fakat kargo fiyatları 400 doların üstünde.

Burda dikkat edilmesi gereken iki nokta var. Satıcının itibarı, satışları, ilanın içeriği ve ilanın yorumları. Bütün bunları bütün titizlikle incelediniz. Ürünü almaya karar verdiniz. Öncelikle farkında olmanız gereken bazı hususlar var.

İnsanlara ürünün fiyatının düşük tutulması gümrükte karşılaşılacak problemlerin önüne geçilmesi için yapılıyor izlenimi verebilir. Ama ben öyle düşünmüyorum.

Örneğin linkteki bisikleti 70 dolara satın aldınız bu ürüne 80 dolarlıkta kargo ücreti konulmuş.  Toplamda 150 dolar ödeyip ürününüzü alacaksınız.  Ürünü aldınız süreç normal bir şekilde ilerledi ve kargonuzu da teslim aldınız. Aldığınız ürün beterin aldında çıktı. Siz bunu iade etmek istiyorsunuz. Peki iade ederken toplamda 150 dolar mı almayı düşünüyorsunuz. Hayır alacağınız iade 70 dolardır. Kargo ücreti farklıdır. Satıcı size kargo ücretini iade etmez. İkinci olarak da şöyle bir durum var siz ürünü geri gönderirken de kargo ücreti ödeyeceksiniz. Ödeyeceğiniz kargo ücreti de emin olun 70 doların üzerinde olacaktır. O nedenle bu tarz alışverişlerin yapılmasını çok riskli buluyorum ve önermiyorum.

Paylaşmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat