Kategorize | iOS, Makaleler

iPhone’a kullanıcılarına acımaya başladım

Piyasada tartışmasız en iyi telefon iPhone’dur demek isterdim ama maalesef diyemiyorum. iPhone’un gerek uygulamaları gerek işletim sistemi onu iPhone ve diğerleri diye konumlandırabilir. Fakat öyle bir eksisi var ki bütün kullanıcıları bezdirmiş durumda.

Bekletmeyelim ve açıklayalım bu eksi tabiki pil durumu. Etrafınızdaki iPhone kullanıcılarına bir bakın. Özellikle iPhone 4 ve üzerindekilere; hepsinin ortak özelliği ne görebiliyor musunuz? Göremediyseniz söyleyelim %99’u ekran ışığını sonuna kadar kısmış durumda. Hatta bazıları 3G özelliğini devre dışı bırakıp 2G’yle hayata tutunmaya başladılar.

Tamam Apple her yıl çıkardığı yeni ürünlerde birtakım değişikliklere gitti, boyunu uzattı, tasarımı değiştirdi, yazılımı güncelledi, donanımsal özelliklerini arttırdı ama neden pil konusunda bir değişikliğe gitmedi hiç anlamadım.

iPhone 4′ e bakıyorum pil gücü 1432 mAh, iPhone 4s’e bakıyorum onunda 1432 mAh, iPhone 5’e bakıyorum onun daha kötü 1400 mAh.

Samsung’a bakıyorum Galaxy S3 çıkarmış pil gücü 2100 mAh, Note 2 çıkarmış pil gücü 3100 mAh. Ve bu iki cihaz iPhone’lardan daha hafif.

Bundan dolayı günün büyük bölümünü dışarda geçiren iPhone kullanıcılarına acıyorum. O kadar para verip aldıkları oyuncaklarını doya doya kullanamıyorlar. iPhone’un çalmasın şarjı bitecek kafasında olanlar var. Umarım bu sorunlar iPhone 6 ile düzelir de onlar da mutlu olurlar.

Bu arada iPhone 6 yada yeni çıkacak iPhone 2000 mAh pil gücünün altındaysa kesinlikle almayın.

Paylaşmak ister misin?

Facebook - Hotmail - Yahoo ile yorumla

yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate – Çeviri


Önceki yazıyı okuyun:
Wireless Var İnternet Yok

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber gerek kamu kuruluşları gerekse de özel sektör insanların rahat etmesi ve kendilerinin daha bi itibar görmesi...

Kapat